Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı | VipotReklam
EnglishTurkish
EnglishTurkish
İnstagramda Takipçi Artırma Nasıl Artırılır? 0Dan 10K Takipçiye
Buradasınız: Anasayfa / Dijital Blog
12 Eylül 2022, Pazartesi
İnstagramda Takipçi Artırma Nasıl Artırılır? 0dan 10k takipçiye
instagram biyografinizle nasıl daha fazla takipçi kazanabilirsiniz; Takipçileri çekmek için yaratıcılığı ve içeriği kullanma; Takipçi dostu hashtag'ler nasıl kullanılır!
İnstagramda Takipçi Artırma Nasıl Artırılır? 0dan 10k takipçiye

Son yıllarda artık Instagram, iş açısından ciddi sosyal medya kanalları arasında çok özel bir yere sahiptir. Yani bu yüzden herkesin sorduğu soru “Instagram’da nasıl daha fazla takipçi kazanırım?” ve buna bağlı olarak “Nasıl bir pazarlama stratejisi geliştiririm?” olmaktadır. Tüm sosyal platformlar arasında, Instagram hesapları firmalar için çok ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bunun en mühim neden, 1 milyara yakın aktif kullanıcısıyla Instagram’ın çok yeni bir pazarlama çalışmaları dünyası sunmasıdır. Ayrıca platformun firmalar için ortaya koyduğu pek çok fırsat, Instagram’ı iş dünyasının en popüler sosyal ağlarından biri haline getirmede çok etkilidir. Ancak diğer tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Instagram’da hızlı bir şekilde yer almak ve firmanızı büyütmek için takipçi sayınızı artırmak çok önemlidir. Bu nedenle platformda aktif olmayı isteyen her büyüklükteki işletme, Instagram’da takipçileri nasıl büyüteceklerine dair cevaplar arıyor. Bu mühim konu hakkında merak ettiğiniz her şeyin yöntemlerini sizin için listeledik.

İçindekiler:

 1. Instagram’da Takipçi Nasıl Artırılır?

 • İnstagram Hesabınızı Optimize Edin
 • Uygun İçerik Takvimi Oluşturun
 • Instagram Gönderileriniz Önceden Planlanmış Olsun
 • İçeriklerinizin Ortaklar Tarafından Yayınlanmasını Sağlayın
 • Instagram Takipçisi Satın Almayın
 • Instagram’ınızı Her Yerde Paylaşın
 • İçerik Yayınlarken Takipçilerinizin İsteklerini Göz Önünde Bulundurun
 • Takipçilerinizle Sohbet Edin
 • Kendi Instagram Stilinizi Geliştirin
 • Ödüllü Yarışmalar Yapın

 

 1. instagram’da Takipçi Sayısı Neden Önemlidir?

 2. instagram Hesabınızı Optimize Edin

Hesap optimizasyonu, Instagram’da takipçi sayınızı artırmanın yollarının başında gelir. Instagram’da daha çok takipçi kazanmak için atabileceğiniz adımlardan en önemlisidir.  Instagram hesabınızın firmanızla ilişkin olduğunu kanıtlamak için başlık, kullanıcı adı ve biyografide markanızla ilgili eşleşen bir profil fotoğrafı kullanın. Instagram biyografisi, imaj oluşturmada ve marka kimliği yaratmada yardımcı olur. Aynı zaman da profilinize link eklerseniz daha çok trafik akışı sağlamış olursunuz.

 1. Uygun İçerik Takvimi Oluşturun

Instagram’da daha çok takipçi kazanmak için sürekli paylaşım yapmanın mantıklı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gönderilerinizi bir düzen içinde paylaşmalısınız. Ayrıca markanız varsa spam yememek için devamlı paylaşım yapmamalısınız. Instagram'da ne kadar hızlı paylaşım yaparsanız yapın, her zaman tutarlı olmalısınız. Instagram'da gönderi paylaşmak için en uygun zamanı belirleyin. Buna yardımcı olan, birden fazla sektörde en uygun zamanı belirlemek için araçlar mevcuttur.

 1. instagram Gönderileriniz Önceden Planlanmış Olsun

Instagram'ın algoritmaları, size en çok keyif aldığınız içerik türlerini göstermek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, gönderileri doğru zamanda paylaşmak, genel katılımı artırmanın tek yoludur. Bu, gönderilerinizin görünürlüğünü artıracak ve hesabınıza yeni takipçiler çekmenizi sağlar. Marka bilinirliğini artırmak için yapmanız gereken şey, markanızın içerik planlama araçlarına harika araçlarla katkıda bulunmaktır. İçeriğinizi başta planlayarak sosyal medya kampanyalarınızı yönlendirebilir ve daha etkili planlar yapabilirsiniz.

 1. İçeriklerinizin Ortaklar Tarafından Yayınlanmasını Sağlayın

Listenin bu adımında Instagram’da daha fazla takipçi almak için en çok uygulanan bir yöntem var. Instagram’da takipçi kazanmak istiyorsanız kitlenizin değerini bilmelisiniz. İzleyici ağırlıklı takipçi sayısı doğal olarak ne kadar artarsanız, o kadar çok geri dönüşüm sağlarsınız. Potansiyel müşterilerin sizi takip etmesini istiyorsanız, öncelikli olarak onların önünde olun. Bu durumda, müşterilerinizin Instagram feed'lerinde markalı gönderilerinizi göstermek için kullanıcılar tarafından oluşturulmuş içerikler için sponsor olabilirsiniz.

 1. instagram Takipçisi Satın Almayın

Instagram'da daha fazla takipçi edinmede bu aşamada, ipuçlarından çok yapılmaması gereken tavsiyeler var. Sahte Instagram takipçileri kullanmak, hesabınızın uzun vadede takipçi sayısını düşürme eğilimindedir. Ancak, Instagram algoritması vurgulamayı sevmez. bu tür kanallar. Aslında bu, Instagram'ın hesabınızı cezalandırmasına neden olabilir. Bu, marka itibarına ciddi şekilde zarar verir.

 1. instagram’ınızı Her Yerde Paylaşın

Markanızın Instagram hesabını tanıtmazsanız, kullanıcılar genellikle sizi tanımaz. Instagram hesabınızı başka sosyal ağlarda paylaşın. Görünürlüğünüzü ve bilinirliğinizi artırmak, Instagram’da bulunmanın en etkili yollarındandır.

 1. İçerik Yayınlarken Takipçilerinizin İsteklerini Göz Önünde Bulundurun

Takipçilerinizin ne tür içerikleri beğendiğini bilmek, takipçilerinizin dikkatini çekmenin harika bir yoludur. Bazı içerik türlerinin özellikle Instagram’da çok iyi başarı sağladığı net bir şekilde görülmektedir. Hedef kitlenizin ne tür içerikleri beğendiğini anlamak için sayfanızın gönderilerini test etmelisiniz. Trend olan içeriklerden yayınlamak etkili stratejilerden biri olabilir. Bunun için de Instagram’daki yeni trendleri takip etmeniz gerekiyor.

 1. Takipçilerinizle Sohbet Edin

Aslında Instagram’da nasıl daha fazla takipçi kazanılır sorusunun çok kolay bir cevabı vardır. Takipçilerinizle ilgilenmek, kanalınızda takipçilerinizi büyütmek için yeterlidir. Çok kolay ve tam anlamıyla ücretsizdir. Ayrıca, herhangi bir analiz ya da ek çalışma gerekli değildir. Takipçilerinize yorumlarını yanıtlayarak veya takipçilerinizle sohbet ederek onları takdir ettiğinizi gösterebilirsiniz.

 1. Kendi Instagram Stilinizi Geliştirin

Paylaşımlarınızı haber akışınızda direkt tanınması için her zaman benzersiz stiliniz olmalıdır. Kullanıcılar, içeriği sadece görmelerine değil, deneyimlemelerine izin veren hesapları takip etmektedir. Kendi tarzınızı geliştirmek için tam bir marka geliştirin. Marka konumlandırması, iletişim tarzı, marka rengi, hedef kitle ve bu kitleyle olan ilişkinizin dinamikleri her zaman Instagram stilinizi etkileyecektir.

 1. Ödüllü Yarışmalar Yapın

Ödüllü yarışmalar, Instagram takipçilerinizin artmasında en mühim faktörlerdendir. Düzenli şekilde ödüllü yarışmalara ev sahipliği yapmak, takipçi sayınızı artırmanın kesin bir yoludur. Aynı zamanda yarışmaya katılmak için birinin sizi takip etmesi ya da bir arkadaşını etiketlemesini söyleyebilirsiniz. Ancak, ödülün özellikle ideal müşterinize uygun bir şey olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, verimli geri bildirim almamanız çok olasıdır.

İnstagram’da Takipçi Sayısı Neden Önemlidir?

Instagram’ın çok sık kullanılıyor olması ve uygulama sayesinde geniş bir kitleye ulaşabiliyor olması; Instagram, sosyal medya platformlarının sadece paylaşım için kullanılmasını engelliyor. Ayrıca ürün ya da hizmet tanıtımlarında, içeriğin alıcıların beğeneceği şekilde ortaya konması, pazarlama gibi alanlarda birçok insana faydalar sağlamıştır.

Bu bağlamda yüksek takipçi sayısının önemi şunlardır: Satış yapmayı isteyenler için mağaza kapıları oluşturabilir ve alıcılara basit hizmetler sunabilirsiniz. Daha çok satış yapabilmek için takipçi sayınızı artırmanız gerekmektedir.

Çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar, sosyal medya platformu Instagram tarafından direkt olarak başkalarına öneri olarak gösterilmektedir. Bu, daha fazla takipçi edinmenize yardımcı olacaktır.

Çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar en güvenilir hesaplar olarak kabul edilir. Bu her türlü etkileşimi artırır.

İnstagram, takipçi sayısı belirli bir seviyeyi aştığında kullanıcılara belirli bir düzeyde ödeme yapar.

Çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar, envanterlerinde marka ve hizmet satışı yapanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu, hem mal hem de hizmete sahip olmanızı ve reklam ücretlerinden yararlanmanızı sağlar.

İnstagram kullanıyorsanız ve takipçilerinizi artırmak istiyorsanız, yukardaki maddelere dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

 

Etiketler
Instagram’da Nasıl Takipçi Artırılır?
Instagram’da Takipçi Artırmanın Yolları
instagram takipçi artırma
instagram takipçi nasıl artar
Kalıcı takipçi nasıl yapılır
Takipçi arttirma
Be İn Digital
Nasıl yardımcı olabiliriz?